Tip na expata

Som Expat a chcel by som sa podeliť o svoj príbeh

Nie je nič jednoduchšie, ako ma kontaktovať na emailovej adrese gabkakoscova (zavináč) gmail.com. Stačí, ak sa mi v krátkosti predstavíš. Bude ma zaujímať ako sa voláš, v akej krajine žiješ, ako dlho si tam a prečo si sa vlastne presťahoval. Ak by si sa chcel podeliť o svoj príbeh ale máš pocit, že nemáš čo zaujímavé povedať, tak tieto starosti zahoď za hlavu. Každý má niečo zaujímavé, o čo sa môže podeliť a ja prídem na to, čo to je!

Ako rozhovor prebieha?

Nemám pripravené štruktúrované otázky, ktoré ti pošlem na vyplnenie. Namiesto toho si s tebou dohodnem Skype call a sama ťa vyspovedám. Svoje otázky budem meniť podľa toho, aké budú tvoje odpovede. Na základe nášho rozhovoru vytvorím článok, ktorý si najprv prečítaš a potom autorizuješ.

Nechceš sa rozprávať so mnou? Nevadí! Urob rozhovor s niekým z tvojich známych a pošli mi ho. V prípade, že tomu bude niečo chýbať, budem ťa kontaktovať a pokúsim sa od teba zistiť informácie, ktoré budem potrebovať.

Poznám Expata v zahraničí

Skvelé! To rada počujem. Pošli mi na neho kontakt na email tip@nasiexpati.sk. Môže to byť Facebook alebo LinkedIn profil, v ideálnom prípade rovno Skype alebo email. Stručne napíš ako sa expat volá, v akej krajine sa nachádza a ako dlho tam žije. Pokiaľ nechceš, aby expat vedel o tom, že si ho odporučil(a), stačí napísať do emailu, že chceš ostať v anonymite. Aj to sa stáva :-)

TIP pre teba: Ak sa chceš zahrať na redaktora, urob rozhovor s expatom ty a potom mi ho len pošli.

Viem o niekom, kto žije v zahraničí ale osobne ho nepoznám

Nevadí! Aj to je super. Pošli mi akékoľvek info na gabkakoscova (zavináč) gmail.com. Stačí napísať, kde si o expatovi počul alebo kde si o ňom čítal. Nezáleží na tom, či ide o nejaký blog alebo článok v inom časopise. Akýkoľvek záchytný bod ocením.

A čo Erasmus programy?

Nezabudla som ani na našich Erasmákov, ktorí sa stávajú expatmi len na krátke obdobie. Články v tejto kategórii nazývam tzv. “Krátké články”, kde v krátkosti môže súčasný alebo bývalý študent Erasmu popísať svoje zážitky z výmenného pobytu.

Rozhovory s Erasmus študentmi nerobím cez Skype. Pre týchto expatov mám pripravený štruktúrovaný dotazník. Ak si bol(a) na krátkodobom pobyte, klikni sem a vyplň rýchly dotazník. Môžeš sa rozpisovať a nemusíš sa báť formulácie viet. Ja si to už nejako opravím.

Ak máš v okolí ďalších absolventov Erasmus programu, neváhaj im dotazník zdieľať.

Email mi písať nemusíš. V dotazníku je však potrebné vyplniť kontakt na teba, aby sme sa mohli spojiť a aby si mi odsúhlasil(a) článok o tebe a dodal(a) vhodné fotky.

Ešte raz a pre istotu : Odkaz na dotazník >

Teším sa na vaše tipy!